14 milyondan fazla satan Opel Corsa, 40. yılını kutluyor

160 yıldır yenilikleri herkes için ulaşılabilir kılan Opel, birebir vakitte en çok satan modellerinden olan Corsa’nın 40’ıncı yaş gününü kutluyor.

1982 yılından bugüne 14 milyonun üzerinde satılan ve her jenerasyonuyla sınıfının referans modeli olmayı başaran Corsa, 40 yıldır pazarın öncü modellerinden olmayı başarıyor.

Opel Corsa, 1982’de tanıtılmasıyla küçük araba sınıfında öne çıkarken, bugün gelinen noktada altıncı kuşağıyla her zamankinden daha fazla talep görüyor.

AA’da yer alan habere göre Corsa, geçen sene Almanya’nın “En Çok Satılan Kompakt Otomobili” ve “İngiltere’nin En Çok Satan Otomobili” olmuştu.

Elektrikli Corsa’ya da ilgi var

2020 Altın Direksiyon mükafatını Opel müzesine kazandıran elektrikli Corsa-e, şimdiden dünya pazarındaki Corsa satışlarının yaklaşık 4’te 1’ini oluşturuyor.

Corsa, birinci defa 1982 sonbaharında Zaragoza’da inşa edilen yeni araba fabrikasının üretim çizgisinden çıktı ve kısa müddette Opel için en çok satan model olma yolunda ilerlemeye başladı.

Üretilmeye başlandığı günden bugüne kadar geçen 40 yılda, birden fazla Zaragoza ve Eisenach olmak üzere 14 milyonun üzerinde Corsa üretildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.