ABB Meclisi’nde ikinci ‘Masaya çık tepin istersen’ hadisesi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gergin geçen nisan ayı oturumuna ilişkin yeni imgeler ortaya çıktı. Vazifesinden istifa ettirilen Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eski lideri Melih Gökçek’in devrinde Meclis Küme Lider Vekili olan Ali İhsan Ölmez, ABB Lideri Mansur Yavaş’ın kendisine ve takımına edilen hakaret ve iftiralara yanıt vereceği, eski devirdeki yapılan yolsuzlukları açıkladığı konuşmayı bölmek için sıraları yumrukladı.

Kendi partili arkadaşlarının bile reaksiyon gösterdiği Ölmez, Meclis’te olay çıkardı.

EVVELKİ GÖRÜŞMELER DE KARIŞMIŞTI

Yavaş’ın kendisi, resmi çalışanları ve seçilmiş Meclis Üyeleri hakkında atılan iftiralara karşılık vereceği Meclis oturumu olaylı geçti. Daha evvelki bütçe ve faaliyet görüşmeleri, AKP’li tüm belediye liderlerinin konuşma yapması nedeniyle sabahın birinci ışıklarına kadar sürmüş, Yavaş’ın yanıtları geç saatlere bırakılmıştı.

MECLİSTE ‘GÖKÇEK’ TESİRİ: MASAYI YUMRUKLADI

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gergin geçen nisan ayı oturumuna ilişkin yeni imgeler ortaya çıktı. Eski Lider Melih Gökçek’in Meclis’te Küme Lider Vekili olan Ali İhsan Ölmez’in, Yavaş’ın kendisine ve takımına edilen hakaret ve iftiralara yanıt vereceği, eski periyotta yapılan yolsuzlukları açıklayacağı konuşmayı bölmek için sıraları dakikalarca yumrukladığı görüntülendi. Kendi partili arkadaşları tarafından uyarılan Ölmez, uyarıyı yapan AKP’li küme üyelerine de reaksiyon gösterdi.

KÜRSÜYE YÜRÜMEK İSTEDİ

Ölmez, Mansur Yavaş’ın konuşma yaptığı sırada Melih Gökçek hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle kürsüye yürümek istedi. Ölmez’e CHP’li ve YETERLİ Partili Meclis üyeleri reaksiyon gösterince tartışma çıktı.

YAVAŞ: ‘HAKARET EDİP YANITINI DUYMAK İSTEMİYORLAR’

Konuşmasını engellemeye çalışan AKP Küme Lider Vekili Murat Köse’ye, eski Küme Lider Vekili Ali İhsan Ölmez’e ve küme üyelerine reaksiyon gösteren ABB Lideri Mansur Yavaş, “Ben kabile üzere yönetsem burada konuşamazsınız. Sabahlara kadar hakaret edin, iftira atın. Siyasi ahlaka yakışmayan, dedikodu üreten, ‘duyduk’, ‘tahmin ediyoruz’, biliyoruz’ sözleriyle başlayan iftira dolu cümleler kurun. Fitne peşine düşün, hakaretler edin. Bunu yapanlar küçük bir siyasetin küçük bir versiyonu olmaktan asla öteye geçemeyeceklerdir. Sevgili Ankaralılar, bunlar konuşuyorlar, hakaret ediyorlar ancak ben yanıt vereceğim vakit duymak istemiyorlar. Ankara halkı duysun ve kararını versin” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.