CHP’li Faik Öztrak’tan EYT açıklaması: “Çözmezlerse zati biz geliyoruz, çözeceğiz”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki CHP İktisat Masası heyeti, iki gün sürecek Elâzığ ve Tunceli programı için Elazığ’a geldi.

Elâzığ Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, bugün ve yarın Elazığ’da olacaklarını ve CHP’nin Türkiye iktisadına ait siyasetlerini iş etraflarına, esnaf ve çiftçiye anlatacaklarını söyledi.

Öztrak; CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetinin akabinde KYK borçlarının faizlerinin silinmesinin anımsatılıp, emeklilikte yaşa takılanlar probleminin sorulması üzerine şunları söyledi:

“ÇÖZMEZLERSE ASLINDA BİZ GELİYORUZ, ÇÖZECEĞİZ”

  • Genel Liderimiz bugün söylediklerini muhalefetteyken yaptıran bir genel lider olma rekorunu, tüm dünyada kırmış vaziyette. 3600 ek gösterge, emeklilere iki maaş ikramiye. Bunların hepsini biz vaktinde önerdik. Evvel ‘Olmaz’ dediler ve itiraz ettiler. Fakat sonunda hepsini tıpış tıpış yapmak zorunda kaldılar. En son da biliyorsunuz bu Kredi Yurtlar Kurumu ile ilgili faizlerin silinmesi sorunu vardı. Onu da dün akşam mecbur kaldılar yaptılar.
  • Türkiye’nin acil sıkıntılarından bir diğeri da emeklilikte yaşa takılanlar problemidir. Buradaki hak ihlallerinin bir an evvel giderilmesi, bu insanlara emekli olma haklarının verilmesi lazım. Bununla ilgili olarak da genel liderimiz gerekli açıklamaları yaptı. Biz de her fırsat bulduğumuzda bu mevzuyu lisana getiriyoruz. Umuyoruz çözerler. Çözmezlerse aslında biz geliyoruz, çözeceğiz. Biraz sabır, diyoruz. Biz geldiğimizde emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını de süratle çözeceğiz.

“BUNLARIN HEPSİNİ DÜZELTECEĞİZ”

  • Görünen görünüm şudur. Bu hükümet metal yorgunudur. Proje üretme kapasitesi kalmamıştır. Münasebetiyle CHP’nin üretmiş olduğu memleketin faydasına olan projelere evvel itiraz etmekte, sonra da sarılmak zorunda kalmaktadır. Ancak yarım yamalak bu işleri yapmaktadır. Bu işi yaparken bir sürü yurttaşımız haksızlığa uğramış durumda bırakmaktadır. Bunların hepsini düzelteceğiz. Telaş olmasın. CHP ekonomiyi yönetemeyebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.