Emniyet’ten e-posta ile dolandırıcılık uyarısı

İnternet üzerinden dolandırıcılığın yeni oyunu, Emniyet ya da EUROPOL’den geldiği izlenimi verilen elektronik postlalar..

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Kabahatlerle Uğraş Daire Başkanlığı ve 81 vilayet Siber Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 temeline nazaran sanal devriye faaliyetleri yürütüldüğü hatırlatıldı.

“Emniyet ya da EUROPOL’den geldiği izlenimi olan e-postaları açmayın”

Açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Son devirde vatandaşlarımızın kullanmış oldukları e-posta adreslerine, Emniyet Genel Müdürlüğümüz ile ilişkisi bulunmayan ‘[email protected]’ e-posta adresinden, Emniyet Genel Müdürlüğü ve EUROPOL’den gönderildiği izlenimi verilen, dolandırıcılık ve ziyanlı yazılım niyetli e-postalar gönderildiği tespit edilmiştir. Vatandaşlarımızın kullanmış oldukları e-posta adreslerine gelen bu üslup mesajların içeriğindeki linkleri açması ve ekinde bulunan evrakları indirmesi halinde maddi/manevi ziyana uğrama riski oluşabileceğinden bu biçim içeriklere prestij edilmemesi kıymet arz etmektedir. Türk Polis Teşkilatı olarak kabahat ve suçlularla gayretimizi her alanda olduğu üzere sanal ortamda da aralıksız sürdüreceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.