Esenyurt’ta konuk gittiği konuttan, hırsızın ayakkabısıyla çıktı

Dün akşam İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki Süleymaniye Mahallesi’nde yabancı asıllı iki şahıs, bir tanıdıklarına ziyarete gitti.

Ziyaret sonrasında iki şahıstan birisi çabucak apartmandan ayrılırken, başka arkadaşı ayakkabı avına çıktı.

Yer katta etrafa bakınan hırsız, kendisi üzere apartmana konuk gelen diğer bir vatandaşın ayakkabısını gözüne kestirdi.

Beğendiği ayakkabıyı giyip kaçtı

Bir müddet tereddüt eden şahıs, daha sonra kendi ayakkabılarını çıkararak beğendiği ayakkabıları giydi. Bu sırada hırsız üst kattan aşağı inen apartman sakinlerine de aldırmazken, kendi ayakkabısını kapıya bırakarak kayıplara karıştı.

Hırsızın bıraktığı ayakkabıları giydi

Saatler sonra 700 TL’lik ayakkabısının yerinde olmadığını fark eden vatandaş, çabucak güvenlik kameralarını inceledi.

Görüntülerde alt kattan çıkan bir şahsın kendi ayakkabılarını giyerek ayağındakileri bıraktığını gören ve kısa müddetli şaşkınlık geçiren adam, akabinde hırsızın bıraktığı ayakkabıları giyerek apartmandan ayrıldı. Yaşananlar ise apartmanın güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.“Beğendiğini çalmış, eskisini bırakmış”

Yaşanan hırsızlığı anlatan mesken sahibi, “Evimize bir akrabamız konuk geldi. Yemek yedikten sonra balkona çıktı ve o sırada yabancı asıllı iki kişinin apartmana girdiğini görmüş. Bu şahıslar tanıdıklarını ziyarete gelmiş ve çıkarken de konuğumuzun ayakkabısını çalmışlar. Beğendiği ayakkabıyı çalmış ve eskisini buraya bırakmış. Kimdir kimin nesidir bilmiyorum. Alışılmış biz olayı saatler sonra fark ettik. Ben halı yıkamıştım, konuğa terlikleri giyme ıslak dedim. O da bana ‘Ayakkabılarım yok burada’ dedi. Ben kapının önünde duranları gösterdiğimde ‘Onlar benim değil’ dedi. Sonra güvenlik kamerasına baktık ve ayakkabının çalındığını anladık. Ayakkabının kıymeti 700 TL civarındaydı. Herkes çok şaşırdı. Konuğun de hemen gitmesi gerekiyordu, o sebeple mecburen hırsızın bıraktığı ayakkabıları giydi.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.