Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Erdoğan’a tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’ta gerçekleşen seçimi kazanarak bir kez daha Cumhurbaşkanı seçildi. Seçim sonrası çeşitli dünya liderlerinden Erdoğan’a tebrik mesajları gelirken, bir tebrik mesajı ise seçim sürecinde adı sık sık duyulan eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten geldi.

Şimşek, Twitter’dan yaptığı bir paylaşım ile “Çeyrek asrı bulan siyasi yürüyüşünde halkımızın güçlü desteğiyle tekrar seçilen Cumhurbaşkanımız sn @RTErdogan’ı kutluyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza milletimize hizmet yolunda başarılar diliyorum. Yeni dönemin ülkemiz ve dünya için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Şimşek’in söz konusu paylaşımları, kendisinin ilerleyen günlerde kurulacak olan yeni kabinede bulunul bulunmayacağı sorularını da beraberinde getirdi.

NE OLMUŞTU

Mehmet Şimşek’in ismi seçim sürecinde ilk kez Mart ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Külliye’de gerçekleştirdiği bir görüşme ile gündeme gelmişti. Kamuoyunda Erdoğan’ın ekonominin başına Mehmet Şimşek’i getirmeyi planladığı haberleri yayılırken, görüşme sonrasında açıklama yapan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Mehmet Şimşek aktif siyasette yer almayı düşünmüyor ama her türlü desteği verecek” demişti.

Bununla birlikte söz konusu görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haftalar sonra Mehmet Şimşek ile tekrardan bir görüşme gerçekleştirdiği iddia edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir canlı yayında da “Önümüzdeki dönem ekonomi politikalarımızı daha da güçlendirmek için şimdiden ciddi hazırlıklar yürütüyoruz. Uzun yıllar ekonomi yönetimimizde yer alan Mehmet Şimşek kardeşimizin koordinasyonunda bir ekip, bu doğrultuda hazırlıklar yapıyor.” diyerek söz konusu iddiaları güçlendirmişti.

Son olarak Mehmet Şimşek, 14 Mayıs seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Batman mitingine katılması, “Şimşek, aktif ekonomiye tekrar mı girecek?” sorularını beraberinde getirmişti. Öte Yandan Şimşek, geçtiğimiz günlerde hakkında “Dubai’ye yerleştiği ve ciddi hastalığı olduğu” yönündeki iddialara ilişkin bazı açıklamalarda bulunmuştu. Şimşek, “Ailecek Ankara’da yaşıyoruz. Yoğun işlerim için dünyanın dört bir köşesine (özellikle Londra, Paris, New York, Dubai ve Doha’ya) çok sık seyahatlerim oluyor. Ayrıca ciddi bir hastalığımın olduğuna dair haberler de gerçeği yansıtmıyor. Allah’a çok şükür mide ülseri dışında önemli bir rahatsızlığım yok. Saygılarımla…” demişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir