George Soros’un yerini, oğlu Alexander Soros alıyor

Dünyanın en zengin insanlarından George Soros, 25 milyar dolarlık imparatorluğunun başına, 37 yaşındaki oğlu Alexander Soros’u geçirdi.

George Soros’a yakın kişiler, yıllarca, Alexander’ın büyük üvey kardeşi, finans kökenli bir avukat olan 52 yaşındaki Jonathan Soros’un asıl halef olduğunu söyledi. Ancak Jonathan, ilerleyen senelerde babasıyla fikir ayrılıkları yaşadı. Alexander ise, George Soros’un Dünya’ya yayılmış kuruluşlarını tek tek ziyaret ederek babasının güvenini kazandı ve hanedanlığın başına geçti.

Kendisine “Alex” diye hitap edilmesini isteyen Soros, ilk röportajını da The Wall Street Journal (WSJ) gazetesine verdi.

Babasının ortaya koyduğu hedefleri/idealleri aynen benimsediğini kaydeden Alex Soros, “Babamla aynı düşünüyoruz ve ben daha politik biriyim” dedi.

“TRUMP’A OY VERMEK O KİŞİYİ IRKÇI YAPMAZ”

Babası George’dan daha farklı amaçları olduğunu da söyleyen Alex, bunların; oy verme, kürtaj hakları ve cinsiyet eşitliği gibi konular olduğunu kaydetti.

İç politikaya babasından daha fazla odaklandığını ifade eden Alex Soros, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın 2024’teki seçimleri kazanmasından da endişe duyuyor.

“Bizim tarafımız (Demokrat Parti) daha vatansever ve kapsayıcı olma konusunda kendisini geliştirmeli” diyen Alex, bir yurttaşın Trump’a oy vermesinin onu ırkçı yapmayacağını belirtti.

Ailesinin mal varlığını, sol ideolojiye yakın siyasetçileri desteklemek için kullanmaya devam edeceğini belirten Alexander Soros; yakın zamanda Joe Biden yönetiminin yetkilileriyle, Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau’yla görüştüğünü aktardı.

WSJ’deki habere göre; Soros’un sahibi olduğu Open Society Foundations (Açık Toplum Vakıfları), dünya çapında insan haklarını savunan ve demokrasi inşa eden gruplara yıllık 1,5 milyar dolarlık fon sağlıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir