Gökhan Dağıstanlı’dan aşka dair yalın kelamlar: Kokunun İzi

Kokunun İzi”, aşksızlıktan harap olan bir dünyada, bir nebzede olsa aşkı ve sevgiyi hatırlatabilmeyi amaçlıyor. Gökhan Dağıstanlı, yalnızlığın ortasındaki insanın, tahminen de sevmeyi yanlış anlamanın ızdırabını yaşadığını anlatırken, sevdiğinin gözleriyle tekrar bir kurulan bir hayatın izleri sürülüyor.

Kokunun İzi, hayatın olumsuz yanları içerisinde birçok vakit hak ettiği pahası bulamayan ve ıskalanan aşka ve aşkın sözcükleriyle kurulan sevgiliye mektuplara dokunuyor. Gökhan Dağıstanlı, üçüncü kitabı olan Kokunun İzi’nde ömrün manasını sevgide arayarak, okurlarına da bu en aziz hissin kıssalarını anlatıyor.

Gökhan Dağıstanlı’dan aşka dair, yalın fakat kelamın his yüküyle dopdolu mektuplar, öyküler…


Sayfa: 108

Kitaptan

“Bütün münasebetlerde bir gün yalnız kalındı. Hayır, ayrılığı kastetmiyorum. Tahminen yabancılaşma, tahminen tükeniş, tahminen kanıksama… Bir gün geldi, her konutta boş gözlerle uzaklara dalındı. Ya aşktan kalan yetmedi ya aşksızlık hali fazla geldi. Uzaklıklar açıldı günün birinde her meskende. Düpedüz çoklu bir yalnızlığı anlatıyorum. Kimsenin kimseye derman olamadığı, varlığın fakat kendine yettiği bir yalnızlıktan bahsediyorum. Bu da sevgiye dahildi tahminen ya da biz sevmeyi daima yanlış anlamıştık. Bilmiyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.