Gram altında kademeli alım! İslam Memiş’ten gram altın ve dolar uyarısı… Son fırsat

Piyasalar bayrama kendini hazırlarken Dolar ve gram altında yükselişler yaşanmaya başladı. BDDK atılımından sonra bir ölçü gerileyen dolar tekrardan 17 düzeylerine ulaştı. Gram altın ise şimdi 1000 liraya yaklaşmadı. Tüm bunlar yaşanırken Piyasa Uzmanı İslam Memiş, Temmuz ve Ağustos aylarında doların bulunacağı seviyeyi vererek kademeli alıma dikkat çekti.

TL SÜRATLE BEDEL KAYBEDİYOR

Enflasyon sayılarının yükselmeye devam ettiğini belirten İslam Memiş, 78,62 olan enflasyon sayısının 82’leri bulacağını belirtti. Yıl sonunda ise 72 düzeylerinde kapatılacağını söz eden Memiş, yüksek enflasyon oranlarının gelişmekte olan ülkeleri önemli manada etkileyeceğini söyledi. TL’nin süratle paha kaybetmesine değinen Memiş, “Türk lirasındaki paha kayıpları enflasyonu öteki ülkelere kıyasla daha fazla Türkiye’de artıyor olması kaygıların tekrardan dolar/tl kuru üzerinde gündeme gelmesine neden oldu.” dedi.

DOLAR/TL’DE KRİTİK DÜZEYE DİKKAT

Dolar/TL kurunda tekrardan yükselişin başlamasıyla yatırımcılar için ikazlarda bulunan Memiş, kritik seviyeyi vererek şunları kaydetti:

“Yurt içi piyasalarda yüksek enflasyondan ötürü yeniden dolar/tl kuru kritik düzey olan 16.80 lira bandının üzerinde. Yeniden Temmuz ayındaki öngörümde rastgele bir değişiklik yok. Yani, dolar/tl kurunda bu ay içerisinde takip edeceğimiz düzey geniş bir bant aralığı olan 16-17 lira.”

“GRAM ALTINI KADEMELİ ALIN FIRSATA ÇEVİRİN”

Gram altın al-sat yapacaklar için makas aralığına dikkat çeken İslam Memiş, gram altın için alım düzeyinin 1000-950 TL ortası olduğunu söyledi. Kademeli alıma vurgu yapan Memiş, “Gram altın TL fiyat aralığındaki bant aralığında da rastgele bir değişiklik yok. Gram altın fiyatı tekrar 950-100 lira aralığında süreçler gerçekleştirilecektir. Gram altın TL fiyatında tekrar yatırımcısı 1000 TL altındaki sayıları 950 TL düzeyine kadar kademeli alım yapmak suretiyle buraları fırsata çevirebilir.” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.