Hazine ve Maliye Bakanlığı 400, DSİ 196 işçi istihdam edecek

Hazine ve Maliye Bakanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran, düzenleyici ve denetleyici kurumlar hariç genel idare kapsamındaki kamu yönetimlerinin merkez teşkilatlarının strateji geliştirme ünitelerinde çalıştırılmak üzere özel yarış sınavıyla 400 mali hizmetler uzman yardımcısı istihdam edilecek.

Özel müsabaka imtihanı, Bakanlık tarafından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) yaptırılacak yazılı imtihan ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek kelamlı imtihandan oluşacak.

ÖN MÜRACAAT TARİHLERİ BELİRLENDİ

Sınava ön müracaatlar 8-14 Eylül’de elektronik ortamda ÖSYM aracılığıyla alınacak. Ön müracaatta istenilen koşulları sağlayan adaylar son müracaatlarını 27 Eylül-3 Ekim devrinde yapacak. Yazılı imtihan 13 Kasım Pazar günü Ankara’da yapılacak. Kelamlı imtihanın yeri, günü, saati ile imtihana katılacakların listesi, yazılı imtihan sonuçlarının açıklanmasının akabinde Bakanlığın resmi internet sitesinde ilan edilecek. Adayların kelamlı imtihana katılabilmeleri için, yazılı imtihan sonuçlarının duyurulması sonrası sitedeki Kelamlı İmtihan Müracaat Formu’nu doldurmaları gerekiyor.

Bakan Nbetai’de Twitter hesabından işçi alımı yapılacağını duyurdu. Nebati paylaşımında, “Yeni arkadaşlarımızın iştirakiyle ülkemiz için elbirliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

DSİ’NİN 196 KONTRATLI İŞÇİ ALIM ŞARTLARI

DSİ Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran de 196 kontratlı dayanak işçisi alınacak. Paklık vazifelisi olarak çalıştırılmak üzere imtihan yapılmaksızın istihdam edilecek işçi, 2020 yılı Kamu İşçisi Seçme İmtihanı (KPSS) (B) kümesi puan sıralaması temel alınmak suretiyle yerleştirilecek.

Başvurular, 20 Temmuz saat 09.30’da başlayacak, 30 Temmuz saat 23.59’da sona erecek. Müracaatta bulunan ve gerekli kaideleri sağlayan adaylar, KPSS-P94 puanları temel alınarak en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacak. İlan edilecek konum sayısı kadar asil, durum sayısının 4 katı kadar yedek aday belirlenecek.

Ataması yapılacak adaylardan istenilecek evraklar yerleştirme sonrası “www.dsi.gov.tr/duyurular” adresinden ilan edilecek.

KIYI EMNİYETİ ENGELLİ İŞÇİ ALACAK

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün ilanına nazaran ise 4 engelli işçi istihdam edilecek. Müracaatlar Türkiye İş Kurumu internet adresinden yahut Türkiye İş Kurumu hizmet merkezlerine şahsen gidilerek yapılabilecek. Türkiye İş Kurumunca en son listelerin ulaşmasına müteakip kelamlı sınav/mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıyeten duyurulacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.