İngiltere’de trajik öykü: Jay Stansfield ölen babasının formasıyla alana çıktı

İngiltere’nin Güney Batı bölgesinde bulunan Exeter kenti, hafta sonu duygusal anlara şahitlik etti. Kentin 3. ligdeki kadrosu Exeter FC’nin unutulmazlarından olan ve 31 yaşında hayatını kaybettikten sonra 9 numaralı forması emekli edilen Adam Stansfield’ın oğlu babasının formasıyla maça çıktı.

İngiltere League One (Ülkenin 3. futbol ligi) takımlarından Exeter City’de hafta sonu 19 yaşındaki Jay Stansfield tüyleri diken diken bir olayın başrolü oldu. Hafta sonu Milton Keynes Dons müsabakasında oyuna sonradan 9 numaralı formasıyla giren Stansfield, babasının öldükten sonra emekli edilen formasıyla alanda çaba etti.

12 yıl evvel 31 yaşında kolon kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Adam Stansfield, Exeter forması giyiyordu. Bu acı kayıptan sonra İngiliz takımı 9 numaralı formayı emekli etme kararı aldı. Adam’ın oğlu Jay, babasını kaybettiğinde yalnızca 8 yaşındaydı. Exeter altyapısından genç oyuncu, 2019 yılında Fulham’a transfer oldu ve bu transfer periyodunda kiralık olarak eski grubuna döndü.

Exeter Menajeri Matt Taylor da olay hakkında The Daily Mail ile yaptığı röportajda, “Duygusal bir insan değilim fakat o sırada boğazım düğümlendi” diyerek yorumladığı durum için, “Jay’i 9 numaralı formayla görmek, babasıyla Exeter A kadrosunda oynadığım vakitlerin anılarını aklıma geri getiriyor. Hepimizi etkileyen trajik bir öykü. Ailesini yeterli tanıyorum ve bunun onlar için çok özel bir an olduğunu biliyorum” dedi.

İMZA ATTIKTAN SONRA ‘TİTRİYORUM’ DEMİŞTİ

Fulham’dan Exeter’e geldiğinde resmi siteye açıklamalarda bulunan Jay Stansfield, babasının emekli edilen 9 numaralı formasını 12 yıl sonra giymenin değerini bildiğini belirterek, “Heyecan titriyorum” sözlerini kullandı.

Jay transfer sonrasında, “Benim için mükemmel bir fırsat. Ayrıyeten çok da özel bir transfer. Babamın formasını giyecek olmak beni heyecanlandırıyor ve bunun sorumluluğunu biliyorum. Babamı gururlandıracağım” biçiminde konuşmuştu.

BABASINI KENTTE TANIMAYAN YOK!

The Athletic’ten Peter Rutzler, Exeter kentine giderek üzücü olaydan sonra bir haber yaptı ve Adam Stansfield’ı araştırdı. Mütevazi bir kulüp olan Exeter’in yıldızı Adam’ın kentte çok sevildiğini gören Peter, yüzlerce kişinin hayatını kaybeden İngiliz ile bir anısı olduğunu belirtiyor.

Çocuklara futbol ayakkabısı alan, kentte durumu yeterli olmayan ailelere kimse görmeden yardım kolisi gönderen Adam, çok geç yaşta profesyonel olmasına karşın alandaki futboluyla da taraftarlarca çok sevilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.