Kasapoğlu: Türkiye de, Konya’da oyunlar için hazır

Konya’da bir otelde düzenlenen Genel Şura, ISSF Lideri Prens Abdülaziz bin Turki el-Faysal ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun iştirakiyle gerçekleştirildi. Genel Konseyde konuşan Prens el-Faysal, federasyonun büyük gayelerinin olduğunu belirtti. Prens el-Faysal, bu yılın son çeyreğinde yapacakları toplantıyla gelecek tertip için yol haritasını belirleyeceklerini söyleyerek, 5. İslami Dayanışma Oyunları’na mesken sahipliğinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

Bakan Kasapoğlu da, toplantının ülkelere ve spor topluluğuna iyi olmasını diledi. İslami Dayanışma Oyunları’na konut sahipliği yapmaktan ötürü gurur duyduklarını söz eden Mehmet Muharrem Kasapoğlu, federasyonun spor alanında yürüttüğü faaliyetlerini çok önemsediklerini ve desteklediklerinin altını çizdi.

“Çok önemli bir efor sarf ediyoruz”

Kasapoğlu, İslami Dayanışma Oyunları’nın himaye edilmesini çok kıymetli bulduklarını kaydederek, “Burada bizlere düşen misyon bu çalışmanın milletlerarası kamuoyundaki gücünü artırmaktır. 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın mesken sahibi olarak bu değerli misyonu yerine getirmek için çok önemli bir uğraş sarf ediyoruz. Büyük bir heyecan ve çabayla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Oyunlarla ilgili olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayeleriyle hamdolsun ki bugünlere geldik. Hepinizin gördüğü üzere oyunlar için Türkiye’miz de, Konya’mız da en hoş biçimiyle hazır. Genel koordinatörlüğümüzün, valiliğimizin, büyükşehir belediyemizin Ulusal Olimpiyat Komitemiz ve sayısız hizmeti dokunan tüm kurum ve kuruluşlarımızın emekleriyle bu spor şölenine hazır olduğumuzu tabir etmek istiyorum. Hepimiz bugünleri bekledik ve açıkçası beklediğimize de değdi” dedi.

“Konya büyük umutların aralandığı bir şehrimiz”

2022 İslam Ülkeleri Spor Başşehri unvanına sahip Konya’nın her kente nasip olmayacak bu ayrıcalığı hak eden ve bunu gururla taşıyan bir kent olduğunu aktaran Kasapoğlu, “Gerek çağdaş spor tesisleri gerek varlıklı kültürel birikimi ve kıymetleriyle İslami Dayanışma Oyunları ile arzuladığımız amaçları gerçekleştirme ismine Konya büyük umutların ve yeni başlangıçların kapılarının aralandığı bir kentimiz. Konya’da atletlerimizi ve gençlerimizi, sporseverleri bir ortaya getiren 5. İslami Dayanışma Oyunları, İslam dünyasının kurumsal işbirliği sonucunda başarabileceklerinin de bir nişanesidir. Spor alanında üye ülkeler ortasında çeşitli seviyelerde gelişen işbirliği ve dayanışmayı bugün bir defa daha burada görmekten, buna şahit olmaktan farklı bir memnuniyet duyuyoruz. İslami Dayanışma Oyunları’nın bu iş birliği ve dayanışmanın güçlenmesine daha büyük katkılar sağlayacağına da yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Konya 2022 İslam Ülkeleri Spor Başşehri imza merasimi gerçekleştirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.