Meskeninizde bulunan bu gereç ile duş başlığınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz

Duş başlığınızı tertipli olarak temizliyor musunuz? Değilse, haberimizi okuduktan sonra artık başlama vakti. Duş başlığında ekseriyetle çok ölçüde kireç birikintisi oluşur ve bu vakitle tıkanmalara neden olabilir. Duş başlığından çıkan su akıntıları daha güçlü ve hatta acı verici hale gelebilir! Bunun yanı sıra, banyoda bakteri ve küf için mükemmel bir dinlenme yeri olan nemli bir noktadır. Derin bir paklık zamanı!TEMİZ BİR DUŞ ÇOK GÜZEL!

Kabartma tozu, bir tabiat mükemmelinden öbür bir şey değildir. Yalnızca mesken imali kurabiyelerinizi kabartmak yahut mutfaktaki istenmeyen kokuları önlemek için değil, banyonuzu pırıl pırıl pak hale getirebilir. Duş başlığınızı kabartma tozu ile temizlemek şahane bir fikir ve işte nedeni.NEDEN KABARTMA TOZU?

Duş başlığını kabartma tozu ile temizlemenin yolu budur. Bu, kabartma tozunun temel özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu kimyasal özelliğinden ötürü kireci kolaylıkla kesimler. Duş başlığını büsbütün lekesiz hale getirmek istiyorsanız, kabartma tozunun en uygun arkadaşı olan sirkeyi kullanın. Öte yandan sirke çok asidiktir ve iki bileşenin kombinasyonunu tortuları ve başka kirleri temizlemek için kusursuz bir paklık hususu haline getirir.NASIL UYGULANILIR?

Duş başlığınızı kabartma tozu ve sirke ile nasıl temizleyeceğiniz konusunda çok sayıda yol vardır. Birçok insanın duvardan çıkarılıp bir kovaya konabilen duş başlıkları vardır. Kovayı 1/3 bardak kabartma tozu ve bir bardak sirke ile doldurun. Karışım, duş başlığını temizlemek için tam olarak gereksinimimiz olan şey olan köpürmeye başlayacaktır. Duş başlığının büsbütün karışıma battığından emin olun. Duş başlığı duvara yahut tavana sabitlenmiş mi? Daha sonra birebir oranda kabartma tozu ve sirke ile plastik bir poşeti de doldurabilirsiniz. Akabinde, karışımın duş başlığına düzgün temas ettiğinden emin olarak torbayı duş başlığının etrafına koyun. Bir lastik bant kullanarak yerine bağlayın. Duş başlığını gece boyunca kovada bırakın. Kullanmadan evvel ılık suyla durulayın. İşte bu kadar…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.