Muhalefeti suçladı, doların kafaya takılmaması gerektiğini söyledi: “Mazot şarıl şarıl akıyor Şırnak’ta”

Sokak röportajında konuşan bir vatandaş, ekonominin iyi olduğunu ve Şırnak’ta doğalgaz olduğunu söyledi. Sen Ne Dersin isimli Youtube kanalına konuşan vatandaş şunları söyledi:

“Ekonomi güzel, bir şey demiyorum. Ama muhalefet diyor mu ki mesela ‘Doları 10 liraya, Euro’yu 5 liraya indireceğim.’, bir tane video göster, tek video göster kendime sıkıp gideceğim. O zaman milli hasılat kaç paraydı, şimdi kaç para? Bu ekonomi nasıl kötü? İktidar gene ‘Yapacağız’ diyor.”

Muhabir, iktidarın geçmiş vaatlerini sıraladı ve bunların gerçekleşmediğini söyledi. Doların artışından bahseden muhabire vatandaş “Siz bu doları niye kafaya takıyorsunuz? Bugün Japonya’ya bak.” dedi. Muhabir “Mazotu neyle alıyorsun?” diye sorunca vatandaş “Şimdi çıkıyor artık Türkiye’de. Mazot şarıl şarıl akıyor Şırnak’ta.” ifadelerini kullandı.

Bir vatandaş bu sözlere “Akıyorsa fiyatlar niye düşmüyor? Milleti kandırma” diye tepki gösterdi. Vatandaş “Devrim yaptı adam ya” yanıtını verdi. Dünyanın her yerinde durumun aynı olduğunu söyleyen vatandaş “2007’de geldim. 400 lira asgari ücret, 300 lira kira veriyorum. Doğalgaz yok” dedi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir