Müzikçi Yeliz’den hayatıyla ilgili şok itiraf! O hastalıkla mücedele ettiğini açıkladı

Bir periyoda damgasını vuran, müzik dünyasında bilinen ismiyle ünlü müzikçi Yeliz, Gökay Kalaycığolu’nun Ulusal Masa programına konuk olarak hayatıyla ilgili şaşırtan itiraflarda bulundu.

Yaşam Uzunluğu Meslek Onur Ödülü’ne layık görülen ve bir devrin en tanınan isimleri ortasında yer alan ünlü müzikçi Yeliz, katıldığı programda hayatıyla ilgili şaşırtan açıklamalarda bulundu. Hayat kıssası, yapıtları ve projeleri hakkında konuşan ünlü müzikçi pandemi devrinde kendisine “Lösemi” teşhisi koyulduğunu açıklayarak yaşadıklarını anlattı.

Hastalık boyunca çok ağır ilaçlar kullandığını belirten 64 yaşındaki ünlü sanatçı Fatma Yeliz Akar, şunları söyledi:

“Ben de Billur Kalkavan’ın hastalığının öbür bir formatını geçirdim. Ben de mesela bu pandemide. Ben olağanda hiç tatlı yemem, tatlı sevmem. Ağebeyim dedi ki “Kızım git aile hekimliğine git de tatlı yemekten çok kilo aldın. Bir muayene ol, kanına baktır şekerin mi var öğren’ dedi…


​​​​​​​

ANLADIM ASLINDA NE OLDUĞUNU​​​​​​​

77 kilo oldum, güya ikiz gebe üzere korkuncum. Ben hayatta doktora gitmem. Gittim kan verdim. Sonuçlara bakan tabip derhal daha büyük bir hastaneye gitmem gerektiğini söyledi. Ben anladım esasen ne olduğunu. ‘Kanser değil mi’ dedim ‘Evet’ dedi…

YENDİM HASTALIĞI

Ben kanser sözünü duyunca yıkılmadım hatta meskene geldim tanıdığım tabibi aradım. Öbür bir hastaneye gittim. Ameliyat oldum. Belimden ilik alındı. Lösemi denmişti fakat çok şükür ki akut değildi. Yendim hastalığı. Yüzüm bu değildi. Diğer bir şey oldum yaratık üzere bir şey oldum. Lösemili kardeşlerimizle bir projeye hazırlanıyoruz”


​​​​​​​

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.