Peskov: Ukrayna’ya silah tedariki kıta güvenliğini tehdit ediyor

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss’ın Ukrayna’ya sürekli silah tedariki çağrısıyla ilgili, “Ağır silahlar da dahil olmak üzere Ukrayna’ya ve diğer ülkelere silah tedariki eğilimi başlı başına kıtanın güvenliğini tehdit eden ve istikrarsızlığı kışkırtan eylemlerdir” ifadesini kullandı.

Truss, Rusya’ya karşı Ukrayna’ya sürekli silah tedariki çağrısında bulunmuş ve ayrıca Moldova ve Gürcistan’ın egemenlik ve özgürlüklerini koruma yeteneğine sahip olmasını sağlamanın gerekli olduğunu bildirmişti.

Elon Musk değerlendirmesi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Twitter’ın iş insanı Elon Musk tarafından satın alınmasının “her görüşün ifade edilebileceği sansürsüz bir yer hâline getireceğine inanmadığını” söyledi.

‘Avrupa’nın resmi yetkilileri tam bir özgürlüğe izin vermez’

“Şirketin, yeni sahibi döneminde nasıl olacağını göreceğiz” ifadelerini kullanılan Peskov, “Fakat Twitter’ın küresel bir şirket olduğunu ve küresel alanda kullanıldığını düşünürsek, Avrupa’nın resmi yetkililerinin Twitter’da tam bir özgürlüğe izin vermeyecekleri yönündeki açıklamalarını duyduk” dedi.

‘Rusya, Twitter’la ayrımcılık sıkıntısı yaşadı’

Peskov, “Rusya’nın bu şirket ile ilgili düşüncelerini şekillendiren; bu şirketin eylemleri, uyguladığı sansür, baskılayıcı ve ayrımcı davranışları ve enformasyonu manipüle edişiydi” yanıtı verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.