Süleyman Soylu “FETÖ” dedi… Yeni Şafak’ın hedefinde Hulusi Akar var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 7 Mayıs’taki Erzurum mitingi sırasında provokasyon ve taşlı saldırı gerçekleşti. İmamoğlu’nun korumasının, çocukların ve vatandaşların yaralandığı, seçim otobüsünün camlarının kırıldığı olaya ilişkin yeni bir gelişme ortaya çıktı.

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, Ekrem İmamoğlu’na taşlı saldırıda bulunan kişilerden birinin, FETÖ’den işlem gören, Kara Kuvvetleri Merkez Komutanlığı istihbarat biriminde görevli, uzman çavuş Muhammet Akif K. olduğunu ifade etti.

FETÖ’den işlem gören Muhammet Akif K.’nin pasife alınmadığı, hala aktif olarak kritik istihbarat biriminde faaliyet gösterdiği belirtildi.

Yeni Şafak, yayınladığı bu haberle, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı hedef aldı ve şu ifadeleri kullandı: “FETÖ’den işlem gören Muhammet Akif K.,’nın hala aktif olarak görevde olduğu öğrenildi. K.’nın FETÖ’den işlem görmesine rağmen pasif bir birime alınmayıp hala en kritik birim olan istihbaratta bulunması ise şaşırttı. Dün sabah saatlerinde gözaltına alınan Muhammet K. polis ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.”

Merkez Komutanlığı Erzurum Garnizon Komutanlığı’na, Garnizon Komutanlığı da Kara Kuvvetleri’ne bağlı.

SÜLEYMAN SOYLU DOĞRULADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TVNET canlı yayınında, Yeni Şafak’ın haberini doğruladı ve şöyle dedi: “Orada bir tek ilk taşı atan kişi kafamızı karıştırıyor. Bir uzman çavuş. FETÖ’yle daha önce irtibatlı ve iltisaklı olduğu tespit edilmiş.”

15 TEMMUZ’DAN SONRA YAPISI DEĞİŞTİ

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yapısı değişti.

2018’de Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile TSK Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir